Jak najít spolucestovatele a na co si dát pozor

10. 7. 2021
3 min. čtení

Seznamte se a sdílejte zážitky z cest

Díky Cestolidem je cestování jednodušší a zábavnější. Mnohem veselejší totiž cestování je, když máš zážitky z cest s kým sdílet. Lidé, se kterými nás pojí cestovatelské vzpomínky, obvykle patří mezi ty nejdůležitější v životě. Na silné zážitky se totiž nezapomíná. Pokud plánuješ cestu, ale nemáš k sobě správné parťáky, Cestolidi jsou tím pravým místem, kde najít spřízněnou cestovatelskou duši.

Hledám spolucestovatele zn. spěchá

Máš plán na cestu a hledáš k sobě vhodného parťáka? Založ novou spolucestu, popiš, kam chceš vyrazit, co chceš vidět a jaké zážitky plánuješ prožít. Také ke své spolucestě přidej další podrobnosti, jako kolik bude stát, jaký druh ubytování zvolíš a způsob, jakým se dopravíš na místo. Když k sobě najdeš vhodného parťáka, který tebou zvolenou destinaci zná, může být tvým průvodcem a dát ti spoustu skvělých tipů.

Určitě se potenciálním spolucestovatelům představ. Co děláš ve volném čase, co tě baví, jaké země toužíš poznat a jaké už máš za sebou. Je důležité, abyste se spolucestovatelem našli společnou řeč. Nezapomeň také popsat, jak si představuješ svého parťáka. Mysli na to, že na cestách strávíš nějakou dobu s člověkem, kterého neznáš, proto je důležité, abyste si sedli. Uveď ke spolucestě alespoň základní informace o pohlaví a věku parťáka, jakého hledáš. Než si s někým potvrdíš spolucestu, vyměňte si pár zpráv, nejlépe se poznejte osobně.

Přidej se k ostatním cestovatelům

Nechceš zakládat vlastní spolucestu? Možná jen plánuješ někam vyrazit a nemáš představu o tom, jakou zemi chceš poznat. V takovém případě si projdi spolucesty ostatních uživatelů. Pokud tě nějaká zaujme, neváhej jejího autora kontaktovat. Počet míst je omezený, tak ať tě nikdo nepředběhne. Nevybírej spolucestu pouze podle destinace. Zvaž také, jestli ti bude vyhovovat způsob dopravy, ubytování a výše nákladů. Kromě toho se samozřejmě nezapomeň seznámit s autorem spolucesty. Zkus ho napřed trochu poznat, než se spolu vydáte za dobrodružstvím.

Objevuj nové destinace bezpečně

Spolucestování je skvělým způsobem, jak získat nové zážitky i přátele na celý život. Opatrnost je však na místě. V každém případě svého spolucestovatele nejprve poznej. Přečti si jeho blogy, podívej se, jaká místa navštívil a kolik zkušeností s cestováním má. Zjisti, kdo už s ním cestoval a jak to probíhalo. Zkušenosti ostatních dobrodruhů ti s výběrem parťáka pomohou, kromě toho jim můžeš i napsat a doptat se na více informací. Cestolidi jsou na jedné vlně, proto se neboj kohokoliv kontaktovat a zeptat se na vše, co potřebuješ vědět.