Sdílej cestolog:
()

Nikdy by mě nenapadlo, že se vzdálím od domova natolik, že budu muset počítat kilometry na tisíce a hodiny strávené na cestě na desítky. Avšak v únoru loňského roku se tak skutečně stalo. 

Po šestihodinovém letu z Mnichova, čtyřhodinovém přestupu v Dubaji a dalším sedmihodinovém letu přes Indický oceán jsme konečně přistáli na ostrově jménem Mauricius. Navzdory své malé rozloze nabízí tento ostrov bohaté scenérie přírodních krás a nespočet cestovatelských zážitků.

Mauricius se díky smaragdové barvě pobřežních vod pozná na první pohled.

My sami jsme se hned druhý den vydali ze severovýchodní části ostrova směrem na jeho jihozápadní cíp. 

Naše kroky (nebo spíše kola vozu) směřovala nejprve k městu Curepipe, v jehož těsné blízkosti se nachází vyhaslá sopka Trou aux Cerfs. Zde nás uchvátil nejen překrásný výhled na zalesněný kráter, ale také místní extrémně proměnlivé počasí. Ačkoli přeháňka trvala necelých deset minut, stihla obloha změnit svou barvu natolik, že připomínala jakési šedé plátno, do kterého se zcela zahalila. Po dešti se však mraky rozestoupily a vydaly se o kousek dál, stejně tak jako my.   

Zalesněný vulkán Trou aux Cerfs
Momentka z vyhlídky nad vulkánem

Toto město nám utkvělo v paměti nejen pro svůj poněkud komický název, ale také díky skutečnosti, že se v jeho centru nachází autobusová zastávka jménem Jan Palach Sud. 

Naše cesta poté směřovala jihozápadním směrem a další zastávka se uskutečnila v oblasti La Gaulette, kde jsme měli možnost vystoupit na skalní výběžek, odkud se nám naskytl překrásný výhled na pobřeží.


Pár kilometrů odtud se nachází hornatá oblast ChamarelCestou sem jsme míjeli rozlehlé plantáže s kávovníky, viděli jsme z bezprostřední blízkosti úchvatný vodopád a hluboko v hustém lese jsme narazili na velmi zvláštní úkaz. Vyskytuje se tu totiž takzvaná Sedmibarevná země, terén, jehož barevná rozmanitost vznikla díky nerovnoměrnému tuhnutí horké lávy. 

Cestou do rezervace 7 Coloured Earth jsme narazili na tento nádherný vodopád.
Vodopád v porovnání se Sochou Svobody

V souvislosti s cestováním po Mauriciu nutno zmínit také velmi typický výhled, který se nám nejen z auta naskýtal po celý den. Řeč je o cukrové třtině, která se zde díky příznivým přírodním podmínkám hojně pěstuje.

Následující den jsme dali cukrové třtině sbohem a v brzkých ranních hodinách jsme se dopravili do přímořského letoviska Trou d’eau douce, které se nachází na východním pobřeží. 

Čekala nás výletní plavba na lodi katamarán. Spolu s námi bylo na palubě ještě dalších sedm turistů a tři členové posádky, takže řeč navzdory menší jazykové bariéře rozhodně nestála a  přispěla k tomu i pohostinnost a vstřícnost posádky. 

Setkání s jinou katamaránovou posádkou
Výhled na pobřeží
Nádherná barva ...
Cestou jsme měli ještě malou zastávku na pláži.

Na lodi jsme strávili celý den a měli jsme příležitost si zaplavat v křišťálově čisté vodě na volném moři a v zátoce jsme díky nízkému ponoru lodi měli možnost připlout skoro až ke břehu, kde se na větvích stromů nedočkavě pohupovaly malé opice, které s naším příchodem očekávaly něco k snědku. Nakonec byly spokojené obě strany, jelikož se ukázalo, že krmení opic banány přímo z rukou členů posádky je zde na denním pořádku a i nyní se hned několik odvážlivců přiblížilo téměř až na dotek. 
Následně jsme se na chvíli vyměnili katamarán, který zakotvil v zátoce, za menší motorový člun, na kterém jsme dopluli do bezprostřední blízkosti úchvatného vodopádu.

Po tomto nezapomenutelném zážitku nás již čekala cesta katamaránem zpět do přístavu a následující dny jsme trávili v blízkém okolí hotelu, kde jsme si užili další neméně příjemné chvíle. 

Pro více fotek a inspiraci na cestovatelské zážitky mě můžeš sledovat na mém instagramu: @kajdaa_

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Cestovatelské zážitky se dají sbírat při každé příležitosti. Ať už vyrazíme na rodinnou dovolenou, poznávací zájezd, sportovní utkání nebo se jen budeme toulat naší mateřskou zemí, vždycky můžeme narazit na krásná místa, poznat zajímavé kultury a zažít nezapomenutelné věci ... 🌍

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2020
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram