Sdílej cestolog:
()

Ahoj !

(Na konci blogu - VLOG)

..,už nadpis svěčí, že to bude něco co očekáváte nebo spíše nevíte co tím myslím ?!

Na konci května 2019 jsem navštívil s přítelkyní tohle město, ale silně jsme přemýšleli.. Milujeme celkově Řecko, jezdili jsme na dovolenou převážně do Řecka/ostrovy a řekli si, Atény by jsme asi měli vidět 🙂

Jsme z Brna , kde se všechny letadla vyhýbají :)) a proto stačí zajet do Bratislavy, kde lítá pravidělná linka Ryanair za super peníze!

K Aténám!

Víš proč se říká Aténám, že patří mezi nejrušnější města na světě?Říká mi kamarád. ,,Ne´´ Uvidíš, první noc!

Ubytovali jsme se poměrně v odlehlé části Atén a začalo to! Přátelé i nepřátelé! Je jedno v kolik hodin se vzbudíte, nebo jdete spát. Pořád slyšíte z ulice - nákladní voz.,taxíky, autobusy, lidi... je to něco, na co nejsme aspoň tady v Čechách zvyklí.

1.den.

Vyrazili jsme směr náměstí Monastiraki, kde jsou různé obchody, trhy a hlavně takové to náměstí, odkud se nejvíce chodí nahoru směrem na Acropolis. Tohle náměstí , kde ho doporučuje snad všechny cestovní stránky spojené s městem.Je to sympatické nám., ale až mnoho lidí se mísí kolem vás a ztrací to kouzlo.

Náměstí Monastiraki

.., ovšem tohle je naše výchozí místo směr Acropolis...kde ho můžete vidět i z náměstí...právě je, cca 29 stupňů a co mě straší? Až výjdeme nahoru , tak to slunce bude zabíjet...! Všude je vápencové skalisko a to znamená, že si nás slunce pěkně podá !

Výhled na Acropolis

První šok... 🙂 Vstup bránou , kde stoupáme nahoru je potřeba zaplatit...Tak samožejmě, je to všude na světě! Aspoň z těch peněz se o místo starají a hlídají...to je správné...Ale pro jednoho 20 euro? 20 EURO? 😀

Tak mám takový pocit,že Atéňané chtějí co nejrychleji splatit veškerý dluh EU 🙂 .., beru to ovšem s nadsázkou.... i kdyby to stálo 30 euro...to musíš dát a půjdeš se nahoru podívat, ne? Je to jedno z těch míst, když jsi, tak ho musíš vidět... Po cestě na vrchol můžeš vidět spoustu krásných vyhlídek na město.

..,v půlce cesty nahoru.

Jsme nahoře! ACROPOLIS ! To teplo je hrozné! Od všeho toho vápence se to do tebe odráží! Je to MASAKR!

Bez komentáře! Viz.foto

Acropolis
Acropolis 2
..to je teplo...uff. .... Šílené!

Míříme zpět dolů a máme chuť na řecké víno... chtělo by to nějakou dobrou vinárnu. Šup TripAdvisor... Boom!

Wine o'clock - Nejlepší víno, které jsem pil a to jsem z vinařské rodiny!

Tady vám to doporučuji zcela jistě,.. je na dobrém místě. Obsluha...holčina s tatínkem... milý, ochotní...sedneš si ven na ulici ke stylovému stolu a užíváš si atmosféru. Nedalo mi to a přes rameno jsem koukal, co dělají s našim vínem, ... něco jako papírový filtr? přelévají asi 2x ze sklenky do sklenky.... koukám co dělají...výsledek? Typická řecká odrůda (nechal jsem si doporučit, ale zapomněl jsem název) byla vynikající ! Omlouvám se všem vinařům na Jížní Moravě včetně naší rodiny, ale takhle to neumíme.... 🙂 Nejen že Atény a Řecko je kolébka civilizace, ale asi také kolébka vína.

2.den

Vyjeli jsme spálení na nejznámější stadion na světě! Je to stadion, kde jako poprvé se uskutečnila OLYMPIÁDA NA SVĚTĚ /Panathenaic Stadium. Mám rád od malička sport, jakýkoliv a sledují ho a tohle místo pro mě znamenalo snad nejvíce z celých Atén. Místo, kde to všechno začalo... Tady se píše pro mě ta pravá historie.

Panathenaic Stadium
.., přečteš města?
..,jak to zvládáš?

..,pokračujeme na nejvyšší vrchol v Aténách...prej nekrásnější výhled na něj! Mount Lycabettus. Nečekal jsem, že to bude tak vysoko...viděl jsem z Acropolisu, že před námi,že je ještě větší kopec, kde bylo zdánlivě vidět obrysy budov. Pěkné místo, stylové.... takové to místo, kde můžeš sedět pár hodin a kochat se.

Pohled z Mount Lycabettus
...moc pěkné místo!

pokračujeme.., znáte pořad který se vysílal na české televizi? Pořad ,,S kuchařem kolem světa,,? Kuchař Fred Chesneau, který cestuje po světě a poznává typickou kuchyní pro danou zemi? Byl v Aténách. Sice před námi, ale my jsme navštívili restauraci, podali si ruku s majitelem, udělali fotku... Gyros byl dobrý...ale...v Aténách jsme jedli lepší :)))) zbytek uvidíte v našem VLOGU ,který přidávám úplně nakonec jako takové shrnutí a je tam něco, o čem jsem zde nepsal.

.., prostě Fred. Byl tady, skvělý pocit.
Majitel restaurace...uvidíte ho v pořadu ,,S kuchařem kolem světa - Řecko,,

Chceš vidět více?

Pusť si VLOG!

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Nebudu vám tvrdit, že jsem odborník na cestování nebo že cestování je můj život... ale... jen rád cestuji, poznávám, zjišťuji kde spát, co vidět, co nemimout a vůbec - nejvíce vše krásné a zajímavé sestříhat a sdílet s vámi. Jen tvrdím, že:,,Radši budu mít pas plný razítek, než dům plný nesmyslů"

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2020
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram