Iceberg Lake 

Lenka Skořepová
Lenka Skořepová
Žena 24 let Česká republika
22. 8. 2023
4 min.

8.7

V okolí Squamish a Whistleru najdete nespočet jezer. Nevím, zda by jeden život k prozkoumání všech stačil. Od těch nejpopulárnějších po ty méně známé, každé má své kouzlo a ty barvy? O tom se vám ani nezdálo. Jedním takovým nenápadným jezírkem je Iceberg Lake nedaleko Whistleru a cesta, která k němu vede je možná ještě trochu lepší. 

Cesta k trailheadu
Zhruba hodinku vám zabere cesta ze Squamish na začátek trailu. Parkování budete hledat v oblasti Alpine Meadows, což je docela výzva. Stání u samotného trailheadu na Mountain View Drive je zakázané. Po celé této části Whistleru jsou podél silnic soukromé pozemky a zákazy. Nicméně jedno takové místečko se tam najde. Na ulici Valley Drive dojedete až na konec a zaparkujete na té straně, kde je to dovoleno. Místo je tam ale jen pro pár aut, proto vyrážejte brzy ráno. Od parkoviště se pak po lesní cestičce dostanete na 19 Mile Creek Trail, který vás zavede až k jezeru. 

Cesta nahoru 
Celá cesta tam a zpět má necelých 20km a musíte zdolat převýšení 1000m. Jinak řečeno, nahoru jdete neustále do kopce, až je to nepříjemný. Prvních pár km cesty je docela nuda. Jde se lesem a nevidíte žádné výhledy. Poté narazíte na dva vodopády, kde si můžete na chvíli odpočinout a zchladit se. To nejlepší přichází když opustíte les a dostanete se k meadows. Tady se vám otevřou první výhledy a ty opravdu stojí za to. Po vaší pravici teče říčka z jezera a před vámi se tyčí Rainbow Mountain. Až k jezeru samotnému si pak budete připadat jak v ráji. Obklopeni zelení, kvetoucími kytičkami a horami. Oddychněte si před závěrečným kamenitým stoupání, které v horkých letních dnech dává zabrat. Jezírko samotné nepatří k těm největším, ale jeho maličkost mu přidává na rozkošnosti. I v létě tu najdete sníh a tající led a pro ty odvážnější, nebo lépe řečeno otužilejší, je tu možnost se vykoupat a doplavat až k ledu uprostřed. Tam se můžete vyvalit a chytat nějakej ten bronz. Ale věřte mi, teplé to rozhodně není. Než se vydáte zpátky dolů, pokochejte se ještě výhledy, které vás obklopují. Na druhou stranu od Rainbow Mountain vidíte zleva Wedge Mountain, Tremor Mountain, Whistler Mountain nebo dokonce i Black Tusk. Zkrátka nevíte, kam se dřív podívat. Cesta dolů, jak už jsem napověděla, vede po stejném trailu. Zpočátku tedy krásné výhledy a jakmile opustíte meadows, už to frčí dolů jak po másle. 

Ačkoliv jsme v Kanadě viděli už spoustu ledovcových jezer, tohle samotné bych mezi mé favority nezařadila. Co se ale jeho okolí týče, tak to bylo pohádkové, a proto jestli nebudete vědět co s časem, rozhodně se vám vyplatí prozkoumat tuhle část BC. 

Odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/putukofuno
Údaje z hodinek: 19km, převýšení 1001m 

Lenka Skořepová
Ahoj, jmenuju se Lenďa a jsem cestovatel tělem i duší. Miluju všechno od jednodenních výletů do hor, po vícedenní treky nebo i delší pobyt v zahraničí. Jsem lesní skřítek, co miluje mlhavé hory, ale i mořská víla, co se ráda cachtá v tyrkysových vodách. Více fotek a zážitků na mém IG @lenda.skorepova
Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

Mohlo by se ti také líbit

23 tipů, co navštívit v Banffu a okolí

Lenka Skořepová
Žena 24 let

Co nás v Kanadě překvapilo a co tu mají jinak

Lenka Skořepová
Žena 24 let

Co nevynechat v okolí Squamish

Lenka Skořepová
Žena 24 let

Vítejte v srdci divoké krásy Britské Kolumbie, kde se země setkává s nebem a kde hory…

Lenka Skořepová
Žena 24 let