Thajsko

Jak to tehdy celé vlastně začalo…

Martin
24. 7. 2021
6 min. čtení
985x
0 komentářů

Rok 2017, Praha, 20 let.

Je zrovna jeden z těch klasických říjnových pochmurných večerů, kdy si člověk v hlavě přemítá nad vším možným i nemožným. Měl bych jít vynést odpadky, i když ono vlastně mží sakryš, tak to ještě počká. Nebo že by prát a uklízet?... přece jen by to už chtělo, ale žádná návštěva se nechystá a z postele vidím ještě pár erárních kousků v šatníku, takže je situace opět zdárně zachráněna. Nebo dát snad film, deku a jen tak chill?... na to mi bliká v hlavě až moc hlasitě kontrolka zodpovědnosti, protože na vejšce zrovna probíhají průběžné testy a v práci mám dost věcí k dodělání. Proto volím zlatou střední cestu… Instagram! :D

Řím, Barcelona, Hallstatt, Island, dokonce i Austrálie, klasická past v podobě Instastories. Člověk jen nevěřícně zírá a míchá v sobě úžas nad vší tou krásou, závist i trochu nenávist vůči dotyčným. Do toho se připojí mozek, zhodnotí moji situaci v teplákách a možností si tak maximálně otočit hlavu směrem k oknu s výhledem na zamlžené Nusle z vršku Nuselských schodů. Proč já, proč já nejsem na těch fotkách a videích, proč prostě? (míra zoufalství mírně roste).

Nedá se nic dělat, jde se makat! Zapínám notebook, vařím čaj a v krásným historickým bytě (čti bez zateplení) v několika vrstvách oblečení zasedám za stůl, udělám pár podivných zvuků na smíření se situací, jež mírně vyděsí spolubydlící, a otvírám první projekt. Jak začít už všichni známe, je potřeba dohledat zdroje a z nich sesbírat informace, ne-li hůř i citace. Na toto poslouží nejlépe náš strýček Google, s jehož pomocí se vždy něco najde. Klikám, listuji, ukládám pyšně své nálezy, když v tom se to stalo….

Magický moment, kdy se střetly frustrované oči a banner na webové stránce propagující písčité asijské pláže. Velké díky zde patří nejspíš propracovanému social media marketingu, možná osudu, možná jen náhodě nebo Vesmíru. Whatever, na tohle už odpověď stejně nikdy nezískám.

Hned na to se v mozku aktivuje oblast prokrastinace s chutí zjistit co nejvíce o všech zemích v jihovýchodní Asii. Přidávají se google obrázky a já startuji závod o nalezení fotky nejkrásnějšího místa, co mi internet může nabídnout.

Slovo dalo slovo, pár telefonátů a stovky zpráv na Whatsappu a z ničeho nic jsou po dvou týdnech na světě letenky pro mě a kamarádku do Thajska na 3 týdny během ledna a února. Nemožné se stalo skutečností a mně začíná docházet, co jsem to vlastně provedl. Člověk, který byl do té doby na hodně místech a od malička byl vychováván k cestování, ale vždy jen po Evropě + pár dovolených u moře a tím to končí. Tento člověk se má najednou sbalit a odletět na druhý konec světa vstříc dobrodružství….

Panika není na místě, spíše jen smíšené pocity z neznámého a otázky typu: Jak se jako domluvíme? Co ubytko? Co budeme jíst? A co když se nebudeme moci vrátit? Kamarádka naštěstí uklidňuje, protože už za sebou jednu podobnou zkušenost má a tím pádem převezme otěže plánování (za což se zpětně tak nějak stydím). Nicméně o pár dní později je už na světě itinerář se všemi místy, o kterých člověk jen v duchu od malička sní. Ne dlouho na to si to už štráduju sebevědomě na úřad pro mezinárodní řidičák a doteď si přesně vzpomínám na moment, kdy se paní za přepážkou ptá na otázku: „A kam to bude?“ a já s naprostým nadšením odvětím: „Thajsko, prosím!“.

Řidičák tedy mám, fotku hned pyšně postuju na insta a tím vzniká můj oficiálně první záznam cestovatelského života, o kterém jsem tehdy neměl ještě žádné ponětí…

Martin
Ahojte!

V krátkosti :) jsem týpek, co se snaží cestováním naplnit svůj život a nezalekne se kdejaké random výpravy do neznáma. Miluju cokoli, od adrenalinu přes poznávaní kultur či památek, snad kromě týdne v Hurghadě, což není úplně můj "cup of tea".

Snažím se cestovat, jak jen to jde, víkendy klasicky po koutech naší republiky nebo rychlovýlety po Evropě.

Dlouhodobý plán je se na nějaký čas odstěhovat do Singapuru a stihnout Jižní Ameriku.
Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

Nejčtenější cestology
 
1
750 KM NA KOLECH DO CHORVATSKA!
 
2
Míša a Legzira
 
3
Road trip po Rakousku
 
4
Poutní cesta do Santiaga
 
5
Jela jsem sólo na Srí Lanku, ale nikdy jsem sama nebyla!
 
1
Co vám o Kubě nikdo neřekl (a rozhodně měl)
 
2
Neapol #3 : Chaos jménem doprava
 
3
Míša a Legzira
 
4
750 KM NA KOLECH DO CHORVATSKA!
 
5
Karanténa s indickou rodinou
Poděl se se svými zážitky z cestování z ostatními
Chceš se s ostaními podělit o své zážit z cestování? Založ si cestolog a piš o svých zážitcích.
Vytvořit cestolog
Nejoblíbenější cestovatelé
Jindřich Brychta
33 cestologů 12 odběratelů
Mishka Travels
21 cestologů 40 odběratelů
pechackova-v
14 cestologů 17 odběratelů
veronikatraveldiary
14 cestologů 12 odběratelů
vzhurudonekonecna
13 cestologů 16 odběratelů
Mohlo by se ti také líbit
 
Měsíc v Thajsku
S batohem po Asii...
pechackova-v
2 komentářů
 
JAK CESTOVAT SÓLO: Tipy od českých blogerek
Video, v němž vám 16 českých cestovatelek prozradí, jak se jim cestuje sólo
Mishka Travels
1 komentářů
 
Co byste měli vědět, než vyrazíte do Thajska
22 tipů, které vám usnadní cestování v Thajsku
Mishka Travels
4 komentářů
 
Thajsko s batohem - část první
První cesta, na kterou jsem se vydala sama s kámošem batohem a otevřela mi oči.
Lucie Janíčková
1 komentářů