Kambodža - 16. listopad 2022 (12. den) - cesta na ostrov Koh Rong Samloem

Zdeňka
Zdeňka
Žena 57 let Česká republika
19. 11. 2022
4 min.

Opouštíme Kampot, který jsem si vlastně nakonec oblíbila. Lidé jdou tu stejně milí, jako v jiných částech Kambodži, kde jsme byli.

Guesthouse Good Morning Kampot nebyl sice žádný Hilton, ale stejně večer člověk zapadne do postele a ráno vyrazí pryč. Je možné si tu dát snídani nebo půjčit skútr.

V 8 hod. nás přímo u guesthousu vyzvedává minibus. Musíme znovu absolvovat cestu přes výmoly do Sihanoukville. Jinak to nejde. Čeká nás závěrečná, relaxační, část dovolené.

Minibus nás vykládá v Sihanoukville po necelých třech hodinách přímo v přístavu.

Lodí se společnosti Island Speed Ferry Cambodia přijíždíme na ostrov Koh Rong Samloem - přístavní molo je Saracen Bay.

Je to malý ostrov, který se dá přejít. A to přesně my musíme udělat, abychom se dostali do našeho malého ráje.

Loď přistává po necelé hodině plavby na východní straně ostrova. Náš cíl je Sunset Beach na druhé straně ostrova, konkrétně bungalovy Kamaku (dle vysvětlení majitelů to v katslánštině znamená "so beautiful").

Znamená to jít cca 2 km bosky po pláži s bělostným pískem. Je něco kolem 1 hod. odpoledne, slunce pere a na zádech máme batohy. Pak obouváme pevné boty a dobře děláme. Převýšení je jen asi 50 m, ale cestička vede pralesem, přes kořeny. Prostě na sandály to úplně není. V pralese řvou cikády takovým kovovým zvukem, který jsem slyšela jen v jednom hororu.

Po půl hodině se dostáváme do cíle. Pěkně z nás leje, ale místo, které nám otevírá svou náruč je nádherné. Krásně čisté moře, teplota vody (tipuji) ke 30 st. C, vlny mírné a kolem jen pár lidí.

Kamaku provozuje Julía a Óskar - cca 35leti Španělé z Barcelony. Není tu Wi-Fi a elektřina jde jen pár hodin denně. Vedle mají další kempík Francouzi, a další dva kempy v řadě na západní straně ostrova mají podobnou filozofii. Řekla bych, že si ani nekonkurují. Každý má něco speciálního, co nabízí všem na této stravě ostrova. Odhaduji, že je nás tu třeba 80 turistů a 20 - 30 členů personálu ze všech těchto “rezortů” dohromady.

Mám dobrou zprávu pro všechny, co uvažují o životní změně - v Robinsonu hledají dobrovolníky. !!!

Čas n Sunset Beach běží krásně líně. K večeři jsem si dala smažený řízek plněný čedarem. Prostě jsem neodolala evropské kuchyni.

Koupeme se, dáme pivko, zase se koupeme. Žádné velké plány - a to ani na zítřek - státní svátek, 17.11.2022.

Zdeňka
Vždycky jsem chtěla poznat země, kde jsou věci trošku nebo hodně jinak než u nás v Evropě.

To se mi splnilo, když jsme procestovali v r. 2018 hezký kus Thajska a v r. 2019 Filipíny. No, a pak přišel covid, a s ním dvouletá pauza.

V listopadu 2022 jsme znovu vyrazili do Asie. Tentokrát do Kambodži. Moje cestology jsou spíš cestovatelským zápisníkem, den za dnem. Cestology tak odrážejí čerstvé dojmy a zážitky.

Ty, až se trošku usadí prach na toulavých botách, shrnu do přehledného článku.
Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

Mohlo by se ti také líbit

I odpočívat se musí umět 

Zdeňka
Žena 57 let

Druhý a delší výlet na motorkách

Zdeňka
Žena 57 let

Na skútru venkovskou krajinou na pepřovníkovou farmu

Zdeňka
Žena 57 let

Cesta je cíl

Zdeňka
Žena 57 let