Kempování a paddleboard na Slezské Hartě

ladik-blinka
ladik-blinka
3. 2. 2023
3 min.

V pátek večer jsme sbalili kempingový nábytek, paddleboardy, pár dalších věcí na kempování, trochu dobrot a šli jsme na kutě.

Je sobota ráno a vyrážíme kempovat

V sobotu se budíme do krásného, slunečného dne a hned vyrážíme směr kemp u Leskovce nad Moravicí. Z Olomouce jsme tam asi za hodinku, rozkládáme kempingový nábytek, dáváme si sváču a užíváme se hezký výhled na přehradu a vyplouvající plachetnice. Je ideální den na paddleboard, protože je opravdu krásně a prakticky vůbec nefouká. Po krátké pohodové pauze a posezení v kempu nafukujeme tudíž paddly a vyrážíme na vodu s tím, že objedeme okolo hráze a pak se vydáme na druhou stranu Harty. Zjišťujeme, že ke hrázi se nesmí, takže se stáčíme k jednomu z ostrůvků, které vypadají opravdu kouzelně a hlavně z dálky ve stylu Chorvatska- je to skála s pár stromy nahoře a docela pěknou malou pláží, na které se na chvíli zastavujeme. Objevujeme krásnou zátoku hned pod Velkým Roudným, což je výrazný strmý kopec a vyhaslá sopka. Tato zátoka je opravdu nádherná a zcela chráněná před větrem, takže v ní zastavujeme, vytahujeme z chladících tašek pivečka, relaxujeme a trochu se koupeme. Pak vyrážíme pomalu dál okolo kostelíka sv. Jana Nepomuckého hned na břehu přehrady do kotviště v Nové Pláni. Tam vedle zakotvených plachetnic dáváme přestávku a kocháme se krásnou přírodou. Zpátky do kempu už jedeme víceméně na jeden zátah.

Večerní relax na kempinkovém nábytku prostě nesmí chybět

Po návratu ke kempu koukám, že máme za sebou skoro 20 kilometrů ujetých po vodě, což už je slušná nálož. Začínáme být trochu unavení, takže vytahujeme náš nový set kempinkového nábytku, malý přenosný gril, užíváme večerní pohodu v kempu a povídáme si o tom, že Slezská Harta je na paddleboard opravdu perfektní a výlet musíme zase někdy zopakovat.

ladik-blinka
Uživatel nevyplnil svůj popis.
Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

Mohlo by se ti také líbit

Odebírej kanál na YouTube 

Jindřich Brychta
Muž 33 let

České Švýcarsko a rakouské Alpy - 2022

Václav Šůcha
Muž 49 let

Začni odebírat kanál na YouTube 

Jindřich Brychta
Muž 33 let

Odebírej kanál na YouTube 

Jindřich Brychta
Muž 33 let