Sdílej cestolog:
()

Náš osmý týden na cestách a thajský ostrov Koh Jum. Ostrůvek, kde se tak trochu zastavil čas. Vznikl nám tak skvělý prostor zamyslet se nad tím, jestli si děti budou z těch cest vůbec něco pamatovat..

Poměrně dost lidí nám ostrov Koh Jum doporučovalo. Říkali, že je to jeden z posledních rájů na Zemi.. A nelhali.

Zároveň nám ale taky říkali, ať se tam ubytujeme maximálně na dva na tři dny, že se pak začnem nudit. A v tomto směru lhali. Strávili jsme tam celý týden a loučili jsme se s těžkým srdcem..

Koh Jum. Na jednu stranu trošku Mumuland, na tu druhou jeden z mála posledních thajských ostrovů, který ještě není úplně poznamenáný cestovním ruchem. Na celém ostrově žije všudyvšeho patnáct set lidí a snad úplně všichni jsou strašně milí, vstřícní a usměvaví.

Nemají tam banky, dokonce ani bankomat. Protože nepotřebují bankomaty. Mají tam nemocnici, ale není v ní ani jeden doktor. Protože nepotřebují doktory. Je tam pár hotelů a restaurací a skoro všechny ve svém názvu nesou slůvko Love, Peace nebo Freedom. A je znát, že tyto hodnoty jsou pro ně opravdu důležité. Tyty hodnoty k životu opravdu potřebují.

Na krásy tohoto ostrova se můžete podívat v tomto videu. V závěru videa jsme se zamysleli nad těmi hlasy, kteří tvrdí, že si děti z cestování nic neodnesou. Zajímá nás, jak to vidíte vy. Dejte nám vědět do komentářů! 🙂

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Ahój! My jsme Mikulkovi. Milujeme objevování, zvýšenou hladinku adrenalinu a sebe navzájem. Občas tropíme mikulkoviny, ale jinak jsme docela obyčejná rodina, která se rozhodla žít ne tak docela obyčejným životem.

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2021
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram