Mallorca - malý evropský Karibik

ellyem
ellyem
Žena Česká republika
29. 12. 2022
8 min.

Na letošek bylo v plánu, že v létě pojedeme autem do Chorvatska a na jaře poletíme do Paříže. Jenže když jsem začala hledat letenky, ceny byly pomalu vyšší než cena za ubytování. Začínala jsem tak trošku měnit plány. Místo do Francie jsem spontánně a zcela neplánovaně koupila letenky do Milána, a místo na stránky Skyscanneru zabrousila na Invii.

Jenže jakou destinaci vybrat? Egypt, Tunisko nebo Turecko s tak malým dítětem nepřipadá v úvahu - nebo alespoň nám to odvaha nedovolí. Nemít syna, letěli bychom last minute, ale tím, že poletíme s batoletem, chtěla jsem mít vše naplánováno dopředu a hlavně jsem chtěla mít klidnou a bezstarostnou dovolenou. Klikla jsem tak do sekce first minute a vyfiltrovala v nabídce Krétu, Kypr, Zakynthos, Španělsko a Bulharsko. Vybírání v podstatě ani netrvalo dlouho. Stačilo, když jsem jeden z hotelů "hodila" do Google Maps, abych se podívala, jak vypadá cesta k moři a jak vypadá okolí. Když se hned vedle ukázala zátoka Cala Antena, přítele slova: "Tak tam musíme!" jasně potvrdila, že v červnu poletíme na Mallorcu.

Dovolenou jsme vybírali s tím, že si chceme sice odpočinout a zrelaxovat se, ale zároveň bychom rádi poznali i kus ostrova. Ihned po objednání pobytu jsem tak začala hledat půjčovnu aut. Jenže na internetu byly ceny tak velké, že jsem si říkala, že snad nikdo nemůže takovou částku zaplatit. Vždyť to vyjde pomalu tolik, co dovolená! Zkusila jsem se tak přidat na Facebooku do skupiny Čechů žijících na Mallorce a během několika dní jsme měli zarezervované auto za 3x menší cenu! (Takže menší tip pro vás.) 

ÚTERÝ

 Ačkoliv jsme odlétali až v úterý, naši cestu jsme započali už v pondělí, kdy jsme večer jeli vlakem do Prahy a přespali do druhého dne u kamaráda. V úterý odpoledne jsme vzlétli z ruzyňského letiště se zhruba půlhodinovým zpožděním a něco po devatenácté hodině přistáli na letišti Palma de Mallorca. Horší letiště jsem ale asi nezažila. Velké, nepřehledné, a než dojdete pro kufry, projdete snad na druhou stranu Mallorcy.

STŘEDA

Středu jsme si nechali rozkoukávací po okolí. Hotel jsme měli v letovisku Calas de Mallorca, které leží asi 60 km od hlavního města. Ihned po snídani jsme se vydali na zátoku Cala Antena, která byla zhruba 500 m za hotelem - kousek šel vidět i z balkónu. Dle fotek jsme měli velká očekávání, z vrchu (viz fotky) vypadala krásně, ale realita zase až tak růžová nebyla. Pláž špinavá, vstup do vody kamenitý a všude řasy a nepořádek. Říkám si, že ta hrozná cesta z hotelu sem (pokud nepovezete v kočáru dítě, tak je asi i přijatelná) možná za to ani nestála. Ale nebudu takový pesimista, prvotní výhled byl pomalu dechberoucí! 

ČTVRTEK

Ve čtvrtek nás čekal první poznávací den a to do Palmy. V 9 ráno nám přivezla paní Lucie auto k hotelu a my mohli vyrazit! Po docela obtížném parkování v podzemních garážích jsme po hodině obdivovali krásy katedrály Panny Marie. V jedné roztomilé uličce jsme si dali zmrzlinu, koupili magnetku (protože bez magnetky se z žádné země nevracej!) a vydali se směrem na pláž Platja des Trenc. Z parkoviště zde vedla krásná písčitá cestička mezi stromy, docela mě mrzí, že jsem ji nevyfotila, ale když budete mít možnost, určitě si sem zajeďte :).

PÁTEK

Pátek jsme měli jen válecí. Původně bylo v plánu jet na zátoku Cala Varques, ale cestou na parkoviště jsme zjistili, že je docela obtížné se tam dostat i bez kočárku, natož s ním. Rychle jsme tak změnili plány a vydali se na pláž Platja de Cala Mendia. Ten den hodně foukalo, takže jsem asi první hodinu docela klepala kosu, ale nakonec vylezlo sluníčko a bylo tak fajn, že jsem si koupila na pláži i ananas :D. A řeknu vám, že to byl ten nejlepší ananas, který jsem kdy jedla! Kam se hrabou ty kupované u nás v Česku. 

SOBOTA

V sobotu nás čekala docela dlouhá cesta až na konec Mallorcy. Chtěli jsme se jet podívat na Far de Formentor. Jenže ten je teď zavřený, klikatou cestičkou jsme se dostali pouze na Mirador Es Colomer. Když jsme pak jeli klikatě dolů, zastavili jsme se alespoň u vyhlídky Albertcutx Watchtower. Cestou zpět na hotel jsme na pár hodin zakotvili na pláži Platja de Muro a byla to snad jedna z nejhezčích pláží, kterou jsme na ostrově navštívili. Dominantou pláže je molo, ale k němu jsme se ani nedostali, protože nám mimin trošku změnil plány, nicméně moře jsme si užili i tak :)!

NEDĚLE

Auto jsme měli půjčené pouze na tři dny, v sobotu večer jsme ho vrátili a v neděli jsme byli opět odkázáni na okolí hotelu. Tentokrát jsme se vydali na pláž Platja de Cala es Domingos Grans, kam jezdil z našeho hotelu přímo minibus. Velikostí by se tato pláž dala přirovnat k páteční Cala Mendia, ale byla o mnoho hezčí a čistější. Strávili jsme zde asi 4 hodiny a bylo to příjemné zakončení pobytu :). 

PONDĚLÍ

V pondělí večer jsme měli odlet zpět do Prahy. Sice jsme měli hodinu zpoždění, ale v podstatě nám to nevadilo. Domů se nám vůbec nechtělo a už se těšíme, až Mallorcu navštívíme znovu. Na wishlistu se stále tyčí místa, kde jsme ještě nebyli :). 

A na kolik nás vyšla dovolená na Mallorce celkem?

  • All inclusive s CK: 27 000 Kč
  • Půjčení auta na 3 dny vč. autosedačky a odvozu a dovozu na hotel: 3 800 Kč
  • Parkovné + benzín: cca 900 Kč
ellyem
Jsem máma ročního chlapečka a miluji cestování a poznávání nových míst, a to nejen v cizině, ale i u nás v České republice. A i když si občas ráda koupím "bezstarostnou" all inclusive dovolenou, největší požitek mám stejně z té, kterou si sama naplánuji!
Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

Jindřich Brychta
Jindřich Brychta
Muž 33 let Česká republika
Jindřich Brychta
2 mes
Pěkné fotky ;)
ellyem
ellyem
Žena Česká republika
ellyem
2 mes
Děkuji :)
Mohlo by se ti také líbit

Za 5 dní dvě města 

Eva
Žena 25 let

Týden prozkoumávání Mallorky s babičkou a synovcem.

Vlaďka
Žena 37 let

Proč by měl každý cestovatel alespoň jednou zkusit sólo cestování?

Simona Straková
Žena 21 let

Inspirace z mého tripu

ludec
Muž 29 let