(Neuvěříte) Ceny na Bali

tess-trisha
tess-trisha
Žena 31 let Česká republika
22. 7. 2021
6 min.

Snídaně, obědy, večeře, sváči, freshe, ovoce, ryby... Všechno tohle tady najdete...

A co je na tom nejlepší, že všechno čerstvý, nic mraženého, žádný éčka...

 

Začneme mýma oblíbenýma krevetama, kterýma jsem se tam nemohla jednoduše dojíst... Naprosto čerstvý, větší než u nás, ochucené tak, jak jsem je nikdy ochucený nejedla... Balijci se nebojí míchat chutě. Krevety se zázvorem? Proč vlastně ne?

Musíte si zvyknout na to, že balijci nespěchají, na jídlo čekáte někdy i déle než u nás, ale rozhodně se to vyplatí. Tyhle krevety byli za 50.000 rupií, což jsem na naše asi 80,- kč, včetně přílohy... Měla jsem krevety ale i za 40,-.

Další pochoutkou pro mě byli kalamáry, ale poctivý kalamáry! Tyhle jsou navíc plněný vajíčkem, pórkem a cibulí. A neuvěřili byste, jaká to je slast! Velký to bylo asi jako řízek, k tomu pár domácích hranolek a se salátem z bambusu a fazolových lusků s omáčkou z arašídů.

Co na to říct, kalamáry a arašídy, člověk se oklepe při týhle kombinaci, ale musím říct, že takovou pecku jsem dlouho nejedla :-) Tohle vyšlo na 30.000 rupií, na naše to je asi 50,- kč, včetně těch všech příloh a salátu :-)

No a teď přichází typická, balijská jídla :-) Představuju Vám Nasi Goreng a Mie Goreng. 

Mie Goreng jsou smažené nudle, většinou s kupou zeleniny, kuřecím nebo vepřovým, zázvorem, chilli, sojovou a ústřicovou omáčkou a je to prostě žrádlo jako prase.

Nasi Goreng je vlastně to samý, jen to je smažená rýže.

Cena je od 10.000 - 45.000 rupií ( od 20, do 80,- kč )

 

Všude najdete i čerstvý ryby, nejčastejí ráno ulovený :-) Najdete tady všechno, od sumce, Mahi-Mahi, barakudy až po ryby, který ani nevyslovim :-)

Na vrchu je vždycky nějaká supr omajda, která tomu dává celistvou chuť, která prostě nezná mezí. Ryby tu jsou relativně levná záležitost, dáte si v průměru za 20.000 rupií. To je na naše asi 35 korun :-)  

 

Další naše oblíbené jídlo je Soto Ayam, balijská kuřecí polévka s rýží, zázvorem, vajíčkem, chilli, sojovkou a zeleninou.... A zase žrádlo jako blázen! Ač doma tohle jídlo nejíme, tady to nabývá úplně jiný konzistence, chuti a vytahuje to polévky až na samej vrchol gastronomickýho zážitku. K ní dostanete rýži, která tady chutná úplně jinak než na co jsme doposud byli zvyklý. No a nakonec cena téhle polévky je od 10.000 - 30.000 rupií. To je na naše vtipných 15 - 30 kč :-)

 

No a jsou tu snídaně! 

Palačinky s čerstvým ovocem s javorovým nebo kokosovým sirupem... Většinou se do palačinek dávaj banány nebo ananas, někde to chutná jako palačinka, někde jako lívance, asi dost záleží na kuchařovi :)

Výhodou snídaní je, že snídani máte většinou v ceně ubytování a je jedno, jestli to je apartmán nebo nějaký luxusní hotel, umřít hlady Vás nenechaj :-)

 

Kam se hrabou snad všechny freshe u nás!

Málo kdy tady najdete klasickej džus nebo nějakou šťávu, tady prostě jedou freshe a ne ledajaký! Mango, papaya, ananas, kokos, jahody, dragon fruit, pomeranč, mix fruit.. Jednoduše dáte brčko do sklenice a ono stojí :-) Všechno naprosto osvěžující, čerstvý a bez veškerých nezdravých sračicek. Kolik stojí u nás? 0,3 dc kolem 60,- korun?

Tak tady si dáte jakejkoliv fresh od 7.000 rupii, což odpovídá ceně 10,- kč a nikdo neřeší, jakej to je objem.

 

A na konec naše nejoblíbenější sváča.

Znáte bowl? Nazvala bych to mraženým jogurtem nebo mraženým freshem z ovoce,, navrchu další čerstvý ovoce, mandle, nastrouhanej kokos, chia semínka, sezamový semínka, jedlý kytičky... My se po tom málem umlátily.

Cena? Vtipná - 40,- kč :-)

Tady máte ve zkratce mix jídel a chutí, záleží taky na lokalitě, od toho se cena odvíjí. 

Bali - chybíš mi! Ve všech směrech!
tess-trisha
Ahoj, jsem 30 letá baba, která ráda cestuje a poznává nová místa. Cestujeme především v Indonésii. Nyní nejvíce asi Bali, stal se takovým naším druhým domovem, "provozujeme" tam na půl vlastní apartmány. Něco o mně: Jsem zastydlej puberťák, nebráním se žádnýmu nápadu, mám ráda zábavu, hory, přírodu, a hledání nových míst. :-)
No a nejradši na světe mám jídlo, jakýkoliv :-)

Žiju s foťákem v ruce :-)

IG: Travel_with_Tessie
www.tesstrisha.cz
www.kousekraje.cz
Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

Mohlo by se ti také líbit

Párty let 

Kristýna
Žena

Jak se seznamuji na Bali.

Kristýna
Žena

Moje první Vánoce na druhé straně zeměkoule 

Kristýna
Žena

Menší ochutnávka z Párty života na Bali

Kristýna
Žena