Spojené státy americké

New York

Šárka
21. 7. 2021
6 min. čtení
215x
1 komentářů

   

 Jak se můžete dočíst na mém profilu, jsem holka z České republiky, co se rozhodla odletět do USA jako AuPair. A pro to začínám výletem do New Yorku. V budoucnu se tu budou objevovat (doufám) další destinace z USA :) 

Do NYC nás vyrazilo 5 holek. Dvě holky z Mexika, dvě z Columbie a já, vetřelec z Evropy. Všechny žijeme v oblasti DC, což je od NYC cca 4,5 hodiny. Vydaly jsme se tedy autobusem. Cesta to byla dlouhá, ale v pátek kolem deváté večer jsme dorazily do centra NYC.

Jako první jsme se samozřejmě vydaly na hotel. Tak jsme hodily naše batohy a rovnou se vydaly na Times Square, které jsme měli asi 5 minut chůze od hotelu. Byl to neuvěřitelný zážitek. Obzvlášť ve srovnání s vždy klidným DC. Musely jsme se smát. Ve 3 ráno v New Yorku potkáte víc lidí, než v DC ve 3 odpoledne. 

Po tom, co jsme se prošly po Times Square, jsem si koupily večeři a vydaly se zpět na hotel, kde jsme jen seděli na požárním schodišti (americký kýč, ale bylo to skvělé) a povídaly si a plánovaly další den. 

 

Den dva začal velmi brzy. Měly jsme toho na programu hodně. První ale samozřejmě snídaně a velké kafe. Po snídani jsme se vydaly na metro rovnou směr Brooklyn bridge. Pět holek a velmi instafriendly místo, rovná se dlouhé focení :D Po tom co všechny měly tak 259 fotek (možná víc), jsme se vydaly do Brooklynu. Prošly jsme si Dumbo (dalších 300 fotek) a metrem zpět. Následoval lehký odpočinek ve Washington Square park, následně cesta pro oběd (jak jinak než burger z FiveGuys) který jsme snědly v Union Square Park a vydaly se směl Gramercy Park, Flatiron Building (která byla v rekonstrukci, jako polovina NYC), Medison Square Park a následně Emire State Bulding. 

Po tomhle maratonu jsme byly značně unavené, a hlavně začínalo pršet. Šly jsme si tedy rychle odpočinout na hotel a vymyslet další plán. Po asi hodince na hotelu, kdy přestalo pršet, jsem se vydaly na Union Station. Ale jaksi jsme si spletly station ( ehm já) a šly jsme uuuplně nějak jinam. Takže jsme pokračovaly ve stejném směru a to na Vesel. Tady jsme už začaly být opravdu velmi unavené. A unavené holky znamenají na facku holky. A co dělat s nepříjemnou holkou? Dát jí kus dortu :D Takže zastávka v Carlos Bakery a zpět na hotel.

Po tom co jsme si objednaly pizzu a zase se trochu hodily do moodu, jsme se rozhodly, že přece musíme zajít do klubu. Skvělé to rozhodnutí :D Po tom, co jsme ze sebe udělaly opět lidi, jsme se vydaly do retro klubu blízko Times Square. Zprvu se holky moc netvářily, protože v celém klubu jsme byly nejmladší. Ale po pár tequila sunrise byly všechny zase spokojené. Střih. Tři hodiny ráno a my vedeme přes plné Times Square jednu z holek na hotel. Zážitek :D 

 

Plán na další den, vstát v 7 ráno a stihnout co se před odjezdem ještě dá. Tak učitě. Pro protancované noci v 7 ráno stále stav trvalého kómatu. Kolem 8 jsme se tedy odhodlaly vylézt a vydaly se na Times Square, aby jsme ho také viděly za světla. Po check outu jsme se vydaly na Charging Bull na Wall Street, památník 11, září a pak následovalo hledání správného metra a cesta do Central Parku. V tuto chvíli jsme byly už tak unavené, že už nikdo nemluvy a jen jsme chtěly umřít někde v klidu pod stromem. Po 20 minutách odpočinku v trávě jsem se vydaly zpět na metro a pro věci uschované v hotelu. Jenomže to by jsme nesměly být v NYC v době Pride víkendu. Tudíž doprava a metro bylo ještě víc chaotické, než je normálně. Nabraly jsme tedy skvělé zpoždění a musely jet na jinou zastávku metra, 15 minut téměř běhu do hotelu a pak další 16 minut běžet na autobus. Který měl nečekaně zpoždění (takže jsme vlastně běžet nemusely). K smrti vyčerpané s kouskem pizzy v ruce jsme vlezly do autobusu a modlily se ať už jsme doma :D 

 

Výlet to byl skvělý, ale můžu říct....nikdy jsem nebyla víc unavená než po dvou dnech v New Yorku. Je to úžasné město, které opravdu nikdy nespí. a určitě jsem tam nebyla naposledy. Ještě mám v USA spoustu času a určitě se plánuji do NYC vrátit :) 

Šárka
Je mi 25 let a před rokem sem se rozhodla změnit svůj život. Bylo už na čase. Aktuálně jsem jako aupair v USA ve státě Marylend. Mám v plánu to tu pořádně procestovat a po návratu z USA pokračovat do dalších koutů světa :)

Komentáře
Zajímají tě nějaké informace ohledně cesty? Zeptej se autora v komentáři.

Pro komentování se přihlašte.

jakub200-cz
jakub200-cz
Muž 17 let Česká republika
jakub200-cz
2 mes
New York je proste New York, jedno z měst kam se chci jednou kouknout <3
Nejčtenější cestology
 
1
Rakousko 2
 
2
Seychely
 
3
Nejkrásnější místa Nového Zélandu
 
4
13 důvodů proč...jet na Erasmus na Madeiru
 
5
Tour du Mont Blanc - 2. etapa (Les Contamines - Les Chapieux)
 
1
NORSKO - Pohoří Jotunheimen a přechod horského hřebene Besseggen
 
2
Road trip po Rakousku
 
3
Sběr kiwi na Novém Zélandu
 
4
AU PAIR NA MALLORCE
 
5
EKVÁDOR - země, která příjemně překvapí | rady a tipy
Poděl se se svými zážitky z cestování z ostatními
Chceš se s ostaními podělit o své zážit z cestování? Založ si cestolog a piš o svých zážitcích.
Vytvořit cestolog
Nejoblíbenější cestovatelé
Jindřich Brychta
16 cestologů 8 odběratelů
Mishka Travels
13 cestologů 25 odběratelů
pechackova-v
12 cestologů 12 odběratelů
veronikatraveldiary
14 cestologů 11 odběratelů
vzhurudonekonecna
13 cestologů 13 odběratelů
Mohlo by se ti také líbit
 
JAK CESTOVAT SÓLO: Tipy od českých blogerek
Video, v němž vám 16 českých cestovatelek prozradí, jak se jim cestuje sólo
Mishka Travels
0 komentářů
 
Road trip po západě USA
To nejlepší z Arizony, Nevady a Kalifornie
Mishka Travels
0 komentářů
 
Oklahoma <3
Road Trip z Kentucky -> Texas -> Oklahoma a zpět přes St. Louis
Michal
0 komentářů
 
San Diego
jak vypadá San Diego a v čem se liší od jiných měst? Jaký je Downtown? vše se dozvíte v článku!
Martin Topolanský
0 komentářů