Sdílej cestolog:
()

Dneska skočíme z USA zpět do Česka. Konkrétně do Pavlova, protože tady žiji už víc jak 17.let a je tady dost turistů tak jsem se rozhodl o tom napsat. Za posledních pár let se to tady mění k lepšímu, ale například na Rakouské Wachau to furt nemá.

Taková dominanta Pavlova je hrad Děvín má 550 m.n.m. který leží v chráněné krajině Palava. Kopec se rozprostírá od Mikulova až po Pavlov. Na hrad se dá dostat hodně cesty a není to moc náročné. „Pokud by jste chtěli napsat o tajných cestách tak se klidně ozvěte :)“ Každopádně je to příjemná procházka lesem, kde můžete vidět jak zvířata různého druhu tak i květiny které jsou na světě jedinečné.

Kolem obce Pavlov jsou hektary a hektary vinohradů. Je tady spoustu odrůd a klonů. Některé vinohrady patří velkým vinařstvím nebo společnostím ale jsou tady i vinohrady které patří malým vinařům kteří si zakládají na kvalitě a tradici. Na večer si otevřou sklepy s posezením a vy si můžete vychutnat víno s výhledem na Palavu nebo na přehradu.

Druhá největší přehrada České republiky, největší zatopená louka na světě! To je vodní dílo Nové Mlýny. Nečekejte žádnou azurovou vodu, spíše naopak v létě to tady smrdí rybinou a voda je zakalená do zelena. Okolo přehrady je cesta takže si můžete udělat procházku a nebo se projet na kole kolem celé přehrady. Nebo se můžete vyvalit v Kempu na trávě a dívat se na sportovce kteří si užívají vln.

V samotné vesnici se poslední dobou dost staví. Staví se nové vinařství, domy, nebo se otvírají nové vinárny či kavárny které určitě musíte navštívit. Uprostřed vesnice je kostel sv. Barbory. Bohužel je v polorozpadlém stavu ale pod ním je nově udělaný „park“ kde jsou lavičky a nějaké květiny. Jo a je tam Wi-Fi zdarma. Protože celá vesnice leží na kopci tak se připravte na pořádné kopce. Ale určitě doporučuji si udělat procházku skrz Pavlovem a podívat se na historické domy nebo navštívit vinárny či sklepy.

Pokud by jste chtěli o Pavlovu napsat něco více tak mně klidně napište.

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Ahoj mé jméno je Martin a rád cestuji. Minulý rok jsem letěl do USA kde jsme procostoval Californii Nevadu a podíval jsem se dokonce na Grand Canyon. Také jsem procestoval sever Rakouska. Od Vídně až po Salzburg pokud tě to zajímá tak určitě čti články. za jakou koli spětnou vazbu budu moc rád.

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2020
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram