Sdílej cestolog:
()

Kypr není destinace jenom na "válečku u moře" ba naopak. Má sice jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě a až 300 slunečných dní v roce, ale taky spoustu památek a opravdu zajímavou historii!

Vypravili jsme se na něj úplnou náhodou v létě 2020. Půjčeným autem jsme za týden najezdili něco kolem 1000 km. Naši cestu jsme začali v Paphosu, kam létá z Prahy Ryanair. Auto jsme si vypůjčili u společnosti Thrasos Cars, kterou tímto všem vřele doporučujeme 🙂

Pro inspiraci můžete mrknout na naše youtube video.

První dva dny jsme strávili v okolí města Paphos. Kromě návštěvy samotného Paphosu tahle část Kypru skrývá spoustu krásných míst. Jeden den jsme se autem vydali směrem na západ, kde jsme navštívili kaňon Avakas Gorge, pláž White River a mořské jeskyně poblíž města Peyia. Určitě nevynechejte návštěvu klášteru Agios Neophytos.

Další den jsme začali směřovat na jih s malou zastávkou na Afroditině pláži, kde se podle pověsti zrodila z mořské pěny. Pokračovali jsme směrem na jih a navštívili olivovou farmu Oleastro Olive Park. V Limassolu jsme si udělali pouze kratičkou zastávku a pokračovali směrem do vnitrozemí.

Ve vnitrozemí ostrova jsme strávili dvě noci. Jednu v krásnem airbnb na úpatí pohoří Trodoos a druhou v městečku Kakopetria. Vnitrozemí Kypru je krásné a zajímavé. Doporučujeme navštívit most Tzelefos, vodopády Millomeris, městečko Omodos a klášter Kykkos. Určitě nevynechejte ani hlavní město Nikósii. My jsme se kvůli covidu bohužel nedostali do turecké části, ale i tak jsme rádi, že jsme ji navštívili. Kyperská část sice moc památek nemá, ale zažít poslední "rozdělené" hlavní město na světě je zajímavý zážitek.

Z Nikósie jsme pokračovali opět směrem na jih, do třetího největšího města, Larnaky. V Larnace jsme navštívili druhou nejposvátnější památku muslimů - Halu Sultan Tekke, kostel sv. Lazara, akvadukt Kamares a pláž Mackenzie.

Noc jsme strávili v městečku Oroklini a další den se vydali prozkoumat oblast Ayia Napa. V téhle části Kypru jsme navštívili slavné Sea Caves, Love Bridge a vykoupali se na krásné Nissi Beach.

Pro více informací a travel inspiraci mrkněte na náš web:

https://backpackyourself.cz

A mějte se krásně 🙂

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Ahoj cestovatelé! Mé jméno je Míša a cestování je mým největším "koníčkem". Zkrátka se ve svém volném čase nejraději někde toulám a něco tvořím. Své cesty sdílím na youtube a blogu Backpack Yourself - budu moc ráda, když mrknete :-) Krásný den :)

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2021
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram