Sdílej cestolog:
()

Viděla jsem toho už docela dost, ale nikdy mě žádné místo neučarovalo tak moc, jako právě skotský ostrov Skye. V létě 2019 se mi tam díky obrovské dávce štěstí podařilo získat práci na celé dva měsíce prázdnin, a tak jsem měla dostatek času ostrov poznat a procestovat.

Skye se nachází na západním pobřeží Skotska, přičemž se jedná o největší a nejsevernější ostrov souostroví Vnitřní Hebridy. Skye je s pevninou spojen mostem, který propojuje města Kyleakin a Kyle of Lochalsh. Druhou možností, jak se na ostrov můžete dostat je trajekt. Ten vyráží z přístavu Mallaig a doveze vás do města Armadale, které se nachází na jihu ostrova. Jízda trajektem trvá jen okolo půl hodiny a jednu osobu vyjde na 4 - 6 £.

Přísahám, že si Skye naprosto zamilujete. Při každé návštěvě nového místa jsem si říkala, že nic hezčího už vidět snad nemůžeme, a ono se vždycky něco našlo. Je to opravdu úžasný ostrov, který při návštěvě Skotska prostě nesmíte vynechat! A na jaká místa se tedy můžete těšit?

Broadford

Pokud se rozhodnete vyrazit na ostrov autem, Broadford bude první "větší" město, na které narazíte. Kromě kavárny, restaurace a obchodu se suvenýry tam mimo jiné najdete taky jediný supermarket široko daleko - Coop, ve kterém koupíte ty nejlepší cookies pod sluncem! (a pivo taky, haha)

Portree

Ačkoli se jedná o hlavní město a centrum ostrova, není to zrovna velkoměsto. Najdete tam však vše potřebné - poštu, bary a restaurace, hotely, kavárny, obchody nebo třeba úřad, na kterém si můžete vyřídit své "national insurance number", které budete určitě potřebovat, pokud se rozhodnete na ostrově pracovat. Co se týče jídla, určitě nevynechejte vyhlášenou místní zmrzlinárnu, popřípadě si zajděte na kafčo a dortík do Café Arriba.

Sligachan, Cuillin Brewery & Fairy Pools

Během celých dvou měsíců jsme až na pár jízd autobusem téměř pořád stopovaly. Skye je doslova rájem pro stopaře! Lidé jsou hodní, ochotní a upovídaní, což je vlastně takové ideální kombo. Určitě nevynechejte údolí Sligachan, které je známé zejména díky ikonickému mostu Sligachan Old Bridge, dechberoucímu výhledu na pohoří Cuillin mountains a místnímu pivovaru Cuillin Brewery. Ideálním plánem je dorazit do Sligachanu hned zrána, projít si okolí mostu a vyrazit na trek k oblíbeným Fairy Pools. Je to skvělá procházka dlouhá necelých 20 km, která rozhodně stojí za to! Vemte si s sebou plavky a ve Fairy Pools se vykoupejte, doporučuji všemi deseti! Po návratu do Sligachanu se zastavte v Cuillin Brewery a kupte si jejich degustační sadu pivek, se kterou se vydejte do údolí. Sedněte si a vychutnejte si skvělé pivo s tím snad nejkrásnějším možným výhledem. Den jako korálek, to vám řeknu teda! (ale pozor, místní pivka docela dávaj)

The Old Man of Storr

719 metrů vysoký Storr je nejvyšší horou poloostrova sopečného původu Trotternish. Na úbočí hory se nachází skalní útvar The Old Man of Storr, který je jedním z nejznámějších míst na celém ostrově. A není se čemu divit - budete si připadat jako v úplně jiném světě!

Quiraing

Je skalní formace tektonického původu v severní části ostrova. Pro mě osobně se jedná o nejoblíbenější místo na celém Skyei! Ideální možností je vyrazit z obce Staffin, která se nachází kousek od pohoří a je poněkud dobře přístupná. Quiraing se skládá hned z několika skalních útvarů, mezi nejznámější však patří The Table a The Needle. Je to také velmi známá filmová lokace, kde se natáčel například "King Arthur: Legend of the Sword" nebo "Highlander".

The Point of Slaith

Nejjižnější bod ostrova, bílá písečná pláž, v pozadí hory a skotská krajina - to prostě chceš vidět!

Elgol & Camasunary

Kilt Rock Waterfall

Isleornsay

Samozřejmě se na ostrově nachází ještě plno dalších míst, která rozhodně stojí za návštěvu, ať už Neist Point, Fairy Glen nebo třeba Dunvegan Castle. Ale ty jsem si nechala na příští návštěvu, protože si jsem naprosto jistá, že se sem ještě někdy vrátím!

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Ahoj! Jsem Lůca a stejně jako všichni tady, miluju cestování. Objevuju nová místa, nové kultury a sbírám nové zážitky. Studuju indonéštinu a zbožňuju Asii. A o tom všem píšu!

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2020
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram