Sdílej cestolog:
()

Jezdíš rád na dovolenou, kde je převážně rovina - dobře se jezdí na kole, minimální spotřeba v půjčeném autě/motorce a navíc z jedné strany na druhou (ostrova) to máš max.10 km? Jeď na KOS!

Přijíždíme na ostrov, kde před týdnem dosáhlo zemětřesení o síle 6,7.Epicentrum bylo v hlavním městě Kos.

...jsem tady!

Jsem ubytovaní ve městě Kardamena, nejlepší výchozí místo na ostrově, odkud máte na všechny strany stejně daleko. Po 2 dnech jsme si domluvili na 3 dny auto, chceme objet celý ostrov, který není až tak velký 45km dlouhý a 10km široký. Doporučuji půjčovnu Peter's, sympatický starší pán, který se stará o půjčovnu se svojí manželkou, velmi příjemní lidé a když se vracelo auto? Ani se nepodívali, jestli je někdě klepnuté, proražené, jestli je vše ok. Jen jsme řekli, že jsme vyklepali koberečky apod... ti kroutili hlavou, že jsme to vůbec udělali 😀

Náš celer! Suzuki Celerio

...cena na 3 dny/rok 2017

Rozvrhli jsme si dny. První den autem navštívíme západní stranu ostrova a druhý den východní. Západ tvoří pěkné pláže, romantické zákoutí pláží, letovisko Kefalos a hlavně pláž Kohilari, na kterou jsem se velice těšil.

První zastávka byla Plaka Forest. Já tomu budu říkat, takový malý les, kde se volně pohybují pávy. Pár kolem nás prošlo a bylo vidět, že na každodenní nával turistů jsou zvyklí.

Plaka Forest - zajímavý pocit, ale žádný neukázal to svoje... 🙁

Přijeli jsme na Kohilari beach... pláž na kterou jsme se těšil... a proč? Pláž vypadá jako pláže v Miami. Je dlouhá, široká a jsou tu zde pěkné vlny. Je to tady moc pěkný, mám rád takové pláže! A hlavně... jsme tu skoro sami.

Kohilari beach

...jedeme dále!

Limnionas... je to taková malá rybářská zátoka... nejromantičtější místo na ostrově! Nachází se tu i místní restaurace, kde dováží ty nejčerstvější ryby. Byl tu nádherný klid, masa turistů tu nebyla příliš velká... a jídlo? Vynikající!

Limnionas
Limnionas Beach

...vracíme se zpět do Kardameny. Na první den nám to stačí, ale copak to tady ještě máme! Antimachia Castle. Taková pro mě zřícenina hradu... přijeli jsme tam úplně sami... připomínalo to, jako by jste byly uprostřed pouště. Zarazil nás tam podezřele vypadající pán, který čekal někde vevnitř a vykoukl na nás... dal nám napít místního výborného alkoholu, který dodnes nevím, co to mělo být?! Bylo mu jasné, že jsme přijeli autem... přesto jsme se napili a dali mu to nějaký euro, protože se chlubil, že se o tento hrad(zříceninu) stará a má tu spoustu koz. Spoustu? Já jsem jich viděl asi 100 😀 takže opravdu hodně :))

Pohled na město Kardamena
Kozy mají ten nejkrásnější pohled na západ slunce

2 den:

Jedeme na východ! Východ ostrova jsou spíše samé památky a jedno přírodní lázně přímo v moři.

Míříme na Palio Pyli Castle. Uprostřed ostrova další Castle...Už dole , kde začínáme pomalu stoupat nás příjemně překvapí pravý Řek. Má připravený ke vstupu nahoru čerstvé fíky z jeho zahrádky a vítá turisty.

Byl to skvělý pocit

.., nevyšli jsme úplně nahoru, bylo příšerné teplo a navíc jsme toho dne měli ještě hodně před sebou...vzdali jsme to téměř v polovině, ale viděli jsme aspoň výhled mezi kopce na sever ostrova.

Nejlepší fíky, kdy jsem jedl!
Dáš si?
Palio Pyli Castle jsme viděli. Můžeme dolů 🙂

... dorazili jsme na další místo. Velmi výjimečné místo pro nás všechny na této planetě. Asklépion.

Asklépion byl ve starověkém Řecku léčebný chrám zasvěcený bohu lékařství Asklépiovi. Nádherné místo, kde si uvědomíš, že jsi na místě, kde byla vůbec první postavena nemocnice na světě! Tady se začalo léčit ve velkém.

Asklépion

... vjíždíme do hlavního města Kos. Mají to dobře udělané - ostrov Kos, hlavní město Kos. :)) ...aby lidé nezapomněli 🙂

Tady se podívejte, jak se ostrované ještě dostávají z šoku, který nastal před týdnem. Nepříjemné

Nejatraktivnější místo, které je v hlavním městě Kos hojně navštěvováno, je Hippokratův platan, pod kterým měl sedět sám Hippokratés a učit své žáky. Měl by se jednat o nejstarší strom v celé Evropě. Dnes je už podepírán lešením, jinak by očividně spadl. Platan, který zde roste, by musel být starý více než 2500 let, což je podle odborníků nemožné, jeho stáří se ale uvádí mezi 500–1500 roky.

Hippokratův platan

...jedeme dále!

Zajímá místo na výběžku ostrova jsou přírodní lázně přímo v moři. Ano, v moři. Ze země tekoucí přímo až vroucí voda, kde naše kůže totálně nedává a pouští nás maximálně po kotníky. Našli se tam tací, kteří tam leželi a užívali si. Pfff, dodnes nepochopím :))

Po cestě máme vyhlídku na pobřeží Turecka (nedaleké město Bodrum)
Dolů musíte po svých...ale můžete se svést na oslíku 🙂
...ale můžete se svést i na oslíku 🙂
Therma beach...až příliš horká voda!

Udělali jsme si i výlet na lodi, ale více v našem videu, který přidávám jako bonus pro všechny, kdo četl až do konce 🙂

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Nebudu vám tvrdit, že jsem odborník na cestování nebo že cestování je můj život... ale... jen rád cestuji, poznávám, zjišťuji kde spát, co vidět, co nemimout a vůbec - nejvíce vše krásné a zajímavé sestříhat a sdílet s vámi. Jen tvrdím, že:,,Radši budu mít pas plný razítek, než dům plný nesmyslů"

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2021
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram