Sdílej cestolog:
()

Ahoj, rozhodli jsme se, že budeme jezdit jen po ledovcích a proto tento rok ještě v době před virovou pandemii, jsme měli štěstí navštívit ledovec Pitztal a 5. největší lyžařské středisko v Rakousku Serfaus - Fiss - Ladis.

Nejzajímavějším místem je zde Pitztal Gletscher, kde se zimní sporty provozují od výšky 1740 metrů (tam začíná lanovka, kterou najdete za Mittelbergem) až do velehorské polohy 3440 metrů nad mořem.

Až sem vás vyveze kabinková lanovka na Hinterer Brunnenkogel, což je vůbec nejvýše položená lanovka v celém Rakousku.

V oblasti Pitztalu však najdete i některé další zajímavosti. Například k tratím na Pitztal Gletscher vede unikátní ledovcová podzemní dráha Pitzexpress, což je nejrychlejší vlaková dráha na světě umístěná v šikmém tunelu🏆

Chtěli jsme po prvním dnu něco jiného, zkusit , porovnat. S.F.L. je od Pitztalu cca 45min jízda autem přes 2-3 údolí, kde musíte si dát ten čas ,aby jste se tam dostali. Záběrů jsme natočili opravdu spousty, bylo těžké vybrat ty nejlepší... Spali jsme v chatě, která byla vzdálena od střed.Pitztal zhruba 15km, ale za SUPER peníz.

Líbí se ti příspěvek? Ohodnoť ho!

Jak moc se vám líbil tento cestolog?

Průměr hodnocení / 5. Hodnotilo lidí:

Cestolog ještě nikdo nehodnotil.

Sdílej cestolog:
Příspěvek od 

Nebudu vám tvrdit, že jsem odborník na cestování nebo že cestování je můj život... ale... jen rád cestuji, poznávám, zjišťuji kde spát, co vidět, co nemimout a vůbec - nejvíce vše krásné a zajímavé sestříhat a sdílet s vámi. Jen tvrdím, že:,,Radši budu mít pas plný razítek, než dům plný nesmyslů"

více o autorovi

Také máš kapsy plné zážitků?

Vytvoř svůj cestolog a poděl se o zážitky s dalšími cestolidmi.
Napsat cestolog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2020
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopeusermagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram