naše vize

Chceme zprostředkovat lidem ty nejlepší zážitky a ukázat jim, že cestování není věda. 

Kryštof Paleta

cestovatel, youtuber a věčně pozitivní snílek 

V lednu 2017 jsem založil YouTube kanál Cestology a následně rozjel #cestolidi. Motivován heslem "Teď nebo nikdy" jsem se v únoru 2018 sbalil do jednoho batohu a vyrazil na cestu kolem světa, na kterou jsem na začátku měl jen 50 tisíc. Přes všechny trable jsem se úspěšně  vrátil domů, o rok později, z druhé strany.

Martina, jsem poprvé potkal v dubnu 2019 ve Vietnamu. O půl roku později jsme se potkali znovu, tentokrát na Bali, dali hlavy dohromady a řekli jsme si, že to zkusíme. Tak vznikl tento web.

Martin Jač

cestovatel, digitální nomád, prográmátor a věčně negativní realista

V roce 2018 jsem  zabalil život do dvou batůžků a jako digitální nomád vyrazil do světa. 
Z cestování se stal můj životní styl. Na cestách žiji a pracuji. Dlouho jsem přemýšlel jak si z vášně k cestování udělat práci a to se mi s projektem cestolidi.cz povedlo.  Na Bali jsme s Kryštofem vyladili nápad a do půl roku jsme ho převedli do reality. Nyní se snažíme cestovatelům nabídnout to nejlepší, co jsme na cestách zažili.  Zprostředkováním zážitků a sdílením cestopisů. 

Profilová fotka Martin Jač

Timeline

Jak to celé začalo

Založení cestology

Leden 2017
Kryštof koupil kameru, odletěl do Thajska a začal sdílet vlogy pod názvem Cestology. V únoru 2018 se zabalil do batohu a vyrazil na cestu kolem světa.

Vietnamská jízda a první setkání

Duben 2019
Inspirován Kryštofem Martin vyrazil do světa a zavedlo ho to do Vietnamu. Shodou okolností tam Kryštof tou dobou projížděl na mopedu. Díky sociálním sítím se propojili a koketování s myšlenkou webu začalo.

Ukončení cestology

Říjen 2019
Všechno jednou končí a Kryštof chtěl začít novou kapitolu ve svém životě.

Osudové bali

Listopad 2019
Novou kapitolu začal rozmýšlet na ostrově bohů Bali. Opět se tam potkal s Martinem a to už nebyla ledajaká "náhoda". Tak si řekli, že zkusí vymyslet něco, co bude daleko větší než videoblog na YouTube.

Cestolidi.cz

Duben 2020
O pár měsíců později máme funkční web plný skvělých zážitků, na kterém navíc všichni cestovatelé mohou jednoduše sdílet svá dobrodružství se zbytkem světa a soutěžit o hodnotné ceny od našich partnerů.

Naši partneři

 • Logo the north face
  logo Twisto
  Logo peak design
  Logo gopro
 • logo Czech us
  logo Travel bible
  Logo amazing places
  Logo gopro
NEJNOVĚJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ  NA VÁŠ EMAIL
Přihlášením souhlasíte se 
zpracováním osobních údajů.

Připraven na blogování?

Podělit se s lidmi o svá dobrodružství už nemůže být jednodušší! Stačí se zaregistrovat a můžeš začít ihned psát o své cestě.
Začít blogovat
cestolidi.cz
© 2017-  
2020
 cestolidi s. r. o.  
Vytvořeno s  
  k cestování.
envelopecamera-videouserusersmap-markerearthsmilemagnifiercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram